Hybrid Rinoplasti

Hybrid Rinoplasti

Burun estetiği; birçok kişinin yaptırmak istediği bir işlemdir. Tıbbın gelişmesiyle beraber bu konuda farklı seçenekler söz konusu olmuştur. Hybrid rinoplasti; uzun süreli morluk ve şişliklerin engellenmesi konusunda avantajlar sunmaktadır. Bu işlem; burun estetiği ameliyatı sırasında kemiklerin hiçbir şekilde kırılmadan, elektrik gücü kullanılarak şekillenmesine verilen isimdir. Hybrid rinoplasti sayesinde nefes alma veya dış görünüş gibi sebeplerden dolayı burun estetiği olmak istemeyen kişilerin korkularının önüne geçilmektedir.

Burun estetiği; hem Türkiye’de hem de dünyada en yaygın ameliyatlar arasında bulunmaktadır. Bu bağlamda, bu operasyon için geliştirilen tekniklerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söylemek gerekir.

Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği yaptırmak isteyen birçok kişinin aklında bu operasyon sayesinde kusursuz bir buruna sahip olmanın mümkün olup olmadığı sorusu yer almaktadır. Ancak, bu operasyon ile yapılacak olan değişikliklerin belirli sınırlar dahilinde olacağını ifade etmek gerekir. Fakat, başarılı bir burun estetiği sayesinde insanların hem görsel açıdan daha iyi bir görüntüye kavuşması hem de nefes alma konusunda birtakım rahatlıklar yaşaması söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra, burnun en son halinin doğal olmasının da ciddi bir avantaj olduğunu ifade etmek gerekir.

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin her şeyden önce farklı bir sağlık sorununun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Hastanın yaşı, burnun kemik ve kıkırdak yapısı, cildin kalın ve ince olması gibi hususlar detaylı olarak incelenmektedir. Burun estetiği ameliyatının ardından burnun en son halinin nasıl olacağı ise hastanın beklentilerine göre değişmektedir.

Hybrid Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Bu yöntem sayesinde burun kemiklerinin kırılmadan, yalnızca elektriğin gücü ile şekillenmesi amaçlanmaktadır. Bu noktada, burun ameliyatları noktasında yepyeni bir akım olduklarını ifade etmek gerekir. Bu teknik ile yapılacak işlemlerde ilk olarak geliştirilmiş son yapı cihazlar ile kemik yapı soğutularak şekillendirilmektedir. Bu işlem ile burnun doku bütünlüğüne herhangi bir zarar verilmez. Herhangi bir kırma işlemi söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra, kemik, istenilen şekilde törpülenerek esnetilmektedir. Operasyonun bitmesiyle beraber microtravma tekniği ile dokudaki hasar minimum seviyeye indirilmektedir.