Burun estetiği hangi durumlarda yapılmalıdır?

Burundan nefes alma ve şekil bozukluğu problemi olan hastalar bu ameliyata aday hastalardır. Burun tıkanıklığı, şekil bozukluğu, ağzı açık uyuma ve horlama şikayeti olan, dış görünümünden rahatsız; yüzüne göre daha hacimli ,kemerli, ya da sağa veya sola doğru eğri, burun ucu düşüklüğü gibi şekil problemi olan hastalar eğer 17-18 yaşlarını doldurduysa bu ameliyatı olabilirler.

Burun estetiği yaş sınırı var mıdır?


Bu konuda genel görüş yüz gelişiminin durmasından sonra yapılması en uygun olduğu yönündedir. 18 yaş buna uygun olup boy uzaması durmuş genç hastalarda 17 yaşında da uygulanabilir.

Septum deviasyonu plastik cerrahi ile giderilebilir mi?


Estetik burun ameliyatı yaparken mutlaka burunda septum dediğimiz burun boşluklarını ikiye bölen kısmın da düzeltilmesi gerekmektedir. Yani septoplasti ameliyatı estetik burun ameliyatının zaten bir parçasıdır ayrı düşünülemez. Septoplasti yapılmadan, iç kısım düzeltilmeden yapılan estetik burun ameliyatının sonuçları hem nefes hem şekil açısından pek iyi değildir.

Burun estetiği ve kepçe kulak ameliyatını anda yapılabilir mi?


İki ameliyat da aynı anda yapılabilir. Bir çok hastamıza bunu yapıyoruz.

Burun estetiği doktoru nasıl seçilmelidir?


Burun estetiği ameliyatı bir organın çıkartılması ameliyatı değil de yeniden yapılandırıcı bir ameliyat olması ve uğraşılan anatominin de karmaşık bir anatomi olması sebebiyle biraz daha deneyim gerektiren bir ameliyat olması aşikar. Bu konu hakkında özel ilgilenmiş, gündemi ve yeni teknikleri takip eden yeterli sayıda ameliyat deneyimi olan hekim arkadaşları tercih etmelerini öneririm.

Burun eti ve burun tıkanıklığı operasyonları burun estetiğiyle aynı anda yapılabilir mi?


Burun tıkanıklığı ve burun estetiği ayrı olarak düşünülemez. Her ameliyatta ister hastanın burun tıkanıklığı şikayeti olsun veya olması veya tam tersi burun tıkanıklığı olsun ama şekil bozukluğu olsun veya olmasın bütün ameliyatlarda iki parametre de bir bütün ele alınıp değerlendirilmelidir.

Kemerli burunlara estetik cerrahi uygulanabilir mi?

Bu ameliyat için başvuran hastalarımızın büyük çoğunluğu burunda kemer şikayetiyle gelen hastalar. Estetik ameliyatla bu kemeri düzeltmek de bize kalıyor.

Burun ucu estetiği nedir?


Burun ucu estetiği burun kemerine dokunmadan burun ucuna sadece yapılan bir takım işlemlerle burun ucunun düzeltilmesi işlemidir. Ne gibi problemler olabilir. Burun ucu düşüklüğü, burun ucunun hacimli veya iki loblu görüntüsü olması , burun ucundaki kolumella dediğimiz kısmın yani burun deliklerini ikiye ayıran perdenin aşağı doğru sarkık olması gibi problemlerle hastalarımız en sık olarak başvurur biz de burun ucu estetiği ile düzeltme işlemi uygularız.

 

Adres????: Meşrutiyet Mh. Rumeli Cad. Villa Han:6, A Blok Kat:5
Nişantaşı / İstanbul

Telefon ???? : (0530) 956 25 87
☎️ : 0212 210 19 19 | 0212 210 09 09

E-Mail ????: dr_hasan.duygulu@hotmail.com

WhatsApp ???? : wa.me/90530956258