Likit Rinoplasti

Likit Rinoplasti

Burun; hiç şüphesiz, dış görünüş adına oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, nefes alma ve yüz ifadesinin oluşmasında etkin bir rolünün olduğunu söylemek gerekir. Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği ameliyatlarının ise hem burnun fonksiyonel yapısının düzenlenmesinde hem güzel bir dış görünüş sağlanmasında önemli bir işlevinin olduğu bilinmektedir.

Burun şekli ve burnun diğer yüz yapıları ile olan uyumu son derece önemlidir. Her insan; orantılı, doğal ve uyumlu bir burnunun olmasını ister. Bunun adına burun estetiği operasyonları yapılmaktadır. Ancak, her insana aynı burun estetiği operasyonu yapılamaz. Herkesin burun ve yüz yapısının yanı sıra ihtiyaçları da farklı olmaktadır. Bu noktada, likit rinoplastinin de farklı bir ameliyat türü olduğunu ifade etmek gerekir.

Likit Rinoplasti Nedir?

Burun şeklinden memnun olan ve yalnızca sınırlı değişiklikler isteyen, burun estetiği ameliyatından korkan, estetik ameliyatının ardından burnunun alacağı şekli merak eden hastalar için likit rinoplasti adı verilen farklı bir uygulama yapılmaktadır. Dolgu ve botox uygulaması olarak bilinen likit rinoplasti ile burun şekillendirme işlemleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, bu ameliyatın sonuçlarının da oldukça iyi olduğunu söylemek gerekir.

Likit rinoplasti öncesinde doktorun yapacağı kontrol ve kişinin bu ameliyata uygun görülmesinin ardından yalnızca 15 dakikalık bir işlemin ardından bu uygulama tamamlanmaktadır. Ameliyatın tamamlanmasının ardından bir yıl süreyle oldukça hoş ve doğal bir burna sahip olmak mümkündür.

Likit Rinoplasti Neden Tercih Edilir?

Geleneksel rinoplasti için cerrahi olmayan bir seçenek olarak bilinen likit rinoplasti; sarkık burun ucu başta olmak üzere küçük yumru ve asimetri gibi sorunların giderilmesinde kullanılmaktadır. Likit rinoplastinin sonuçları en kısa süre içerisinde görülmektedir. İyileşme süresinin çok az olmasından dolayı tercih edildiğini söylemek gerekir. Uygulamanın yapılmasının ardından kişinin aynı gün içerisinde işine dönmesi mümkündür. Likit rinoplasti sırasında anestezi uygulanmamasından dolayı hastanın uyanık kalması sağlanmaktadır. Dolgu malzemesinin etkisi ise tam tersine çevrilmektedir. Likit rinoplastinin ardından herhangi bir komplikasyonunun çıkması söz konusu olduğunda ise dolgu maddesinin çözülmesi söz konusu olmaktadır.