Let Down Tekniği

Let Down Tekniği

Burnu ile ilgili sorunlar yaşayan kişilerin bazı estetik operasyonlara ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Burun; yüzün güzelliğini ve ifadesini en çok etkileyen organ olarak bilinmektedir. Aynı zamanda, şekil bozukluğu kaynaklı sorunların yaşandığı bir organdır. Bu noktada, hem daha estetik bir burna sahip olmak hem de sağlık problemlerini düzeltmek amacıyla burun estetiği yaptırmak son derece gerekli olmaktadır. Estetik cerrahideki teknolojik ve tıbbi gelişmeler sayesinde günümüzde son derece kaliteli yöntemlerle operasyon uygulanmaktadır. Bilhassa Let Down tekniği ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Let Down tekniği sayesinde burun sırtının doğallığını korumak mümkün olmaktadır. Burnun sırtını oluşturan kıkırdak ve kemik yapıları korunmaktadır. Burun sırtından yansıyan ışıklar ve gölgeler sayesinde oldukça doğal bir burun sırtı meydana gelmektedir.

Let Down Tekniği Nasıl Uygulanır?

Burundaki kemerli yapının ortadan kaldırılması için ilk olarak kemik ve kıkırdak doku dışarı alınmaktadır. Bu sayede, törpüleme işlemi yapılmaktadır. Ancak, törpüleme işleminin ardından burnun doğal yapısı bozulmaktadır. Bilhassa sırt kısmında birtakım bozulmalar meydana gelmektedir. Estetik cerrahları; söz konusu bozulmaları ortadan kaldırmak adına dışarı aldıkları kemik ve kıkırdak dokuları kullanmaktadır. Söz konusu düzeltme işlemi; zor ve ustalık isteyen işlemlerden ibarettir. Bir başka deyişle, bozulan burun sırtı hiçbir zaman eski haline getirilemeyecektir.

Let Down tekniği ise bambaşka bir süreci ifade etmektedir. Hastaların doğal bir burun görünümüne sahip olması noktasında tercih edilen bir yöntemdir. Burun sırtına herhangi bir zarar verilmeden burundaki eğrilikler ve kemerli yapı yok edilmektedir. Bu tekniğin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu teknikte burun sırtına herhangi bir zarar verilmemektedir. Ayrıca, burnun doğal görünümü korunmuş olmaktadır. Kıkırdak veya kemikten oluşan kemer kısmının dışarı alınması ve törpülenmesi söz konusu değildir. Burun sırtına doğal kavisli bir görünüm verilmektedir.

Let Down tekniği; 1970’li yıllardan bu yana uygulanmaktadır. Bu yöntemin kullanılması için birçok hekime özel eğitim verilmektedir. Kapalı ve açık burun estetiğine alternatif bir yöntem değildir. Ancak, genel olarak, kapalı burun estetiğinde tercih edilmektedir. 1-2 saat süren bir ameliyatı temsil etmektedir.