Kimler Bişektomi İçin Uygundur?

Kimler Bişektomi İçin Uygundur? Günümüz dünyasında yaştan bağımsız olarak her insan dış görünüşü sayesinde günlük ve iş hayatında bir yerlere gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ve tıbbi imkanların artması neticesinde yüzün herhangi bir kısmındaki istenmeyen görüntü ortadan kaldırılmaktadır. İnsanların artık daha bilinçli olduğunu ve birtakım şekil bozukluklarını kader olarak görmediklerini söylemeliyiz.

Burun ve kulak estetiği her ne kadar popüler olsa da bilhassa son yıllarda bişektomi adı verilen estetik operasyonu da adından söz ettirmeye başlamıştır. Bişektomi nedir diye merak edenlere yanak estetiği olduğunu söyleyebiliriz. Bu operasyon sayesinde birçok insan hayallerindeki gibi belirgin elmacık kemiklerine ve ince yüz hattına sahip olmaktadır.

Kimler Bişektomi İçin Uygundur?

Kimler Bişektomi İçin Uygundur?Bişektomi İçin Uygun Yaş Nedir?

Yanak estetiği; son yılların popüler uygulamalarından birisi olsa da herkesin bu operasyon için uygun olmadığını ifade etmeliyiz. Normal kilolu ve yuvarlak yüz hattına sahip her bireyin bu operasyondan faydalanması mümkündür. Bunun yanı sıra, erkek veya kadın olmasından bağımsız olarak her adayın en az 18 yaşında olması istenir. Buna ek olarak, obezite hastalığından muzdarip olan veya normal kilo seviyesinin çok üzerindeki insanlar için yanak estetiği uygun bir operasyon değildir. 45 yaşından büyük insanlar için de çok fazla önerilmediğini dile getirmeliyiz. Ancak, yine de uygun şartlara sahip bir 45 yaş üzeri insan da bu operasyonu yaptırma şansına erişebilir. Bu duruma tamamen operasyonu yapacak olan doktor karar verecektir.

Bişektominin neden gerekli olduğunu örneklerle açıklayabiliriz. Bichat adı verilen yağ torbalarında yaşa bağlı olarak azalmalar meydana gelir. Bu noktada, insanların yüzünde erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkacaktır. Ancak, yine de her hastanın yüz yapısı farklı olduğu için operasyonu yapacak olan uzmanın hastayı gerekli muayenelerden geçirmesi şarttır. Bişektomi ameliyatı için uygun bir aday olup olmadığına hasta tek başına karar veremez. Hekim tarafından hastaya birtakım sorular yöneltilecektir. Buna ek olarak, hastadan birtakım testler istenebilir. Bişektomi; yüzün daha ince ve uzun gözükmesini sağlayan bir operasyondur. Hasta için herhangi bir riskin olmadığını söylemeliyiz. Son derece basit bir şekilde yapılmakla beraber operasyonun süresi kısadır. Ayakta tedavi gören hastaların aynı gün içerisinde taburcu olduklarını söyleyebiliriz.

Kimler Bişektomi İçin Uygundur?

Bişektomi Ameliyatı Süreci

Bişektomi; yanak inceltme estetiği olarak bilinir. Lokal anestezi ile yapılan bir operasyondur. Ancak, ameliyattan evvel hastanın ağız temizliği yapılmalıdır. Bu sayede, operasyon sırasında meydana gelebilecek enfeksiyonların oluşması ortadan kalkacaktır. Bişektomi; bu konuda tecrübeli ve bilgili bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Cerrahın tecrübesine bakılarak bişektomi operasyonu fiyatlarının farklılık göstereceğini söylemeliyiz. Ancak, operasyonun başarılı olması adına maliyet düşünülmemelidir. Estetik operasyon olduğu için başarısız bir ameliyatın neticesinde ortaya hiç hoş olmayan sonuçlar çıkabilir.

Bişektomi; yanakların içerisinde ve yağ torbalarının yanında yapılacak bir kesi ile başlar. Lokal anestezi ile operasyona uygun hale getirilen hastanın yanağının içerisine küçük bir kesi atılır. Ayrıca, doğal bir görünüm elde etmek adına bichat adı verilen yağ torbaları ortadan kaldırılır. Yağ torbalarının çıkarılmasının ardından yaraya dikiş atılarak sürece yön verilir. Söz konusu işlemin her iki yanağa da uygulanması gerekir. Ameliyatın sona ermesiyle beraber cerrah sıkıştırıcı bir bandajla işlemi tamamlar. Sonuç olarak, bişektomi ameliyatı; yalnızca 30-45 dakika süren basit ama etkili bir operasyondur. Hastanın aynı gün içerisinde tedavi edilmesi ciddi bir avantajdır. Herkesin bildiği üzere birçok estetik operasyonda hasta en az bir gece hastanede müşahede altında tutulmaktadır. Son olarak, bişektominin herhangi bir zararının olmadığını söylemeliyiz.