Karma Rinoplasti

Karma Rinoplasti Nedir?

Tıbbın ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber son yıllarda burun anatomisi üzerine daha başarılı çalışmalar yapılmaya başlandı. Burun anatomisinin daha iyi anlaşılması sayesinde estetik sonuçları ve estetik burun ameliyatı teknikleri konusunda bir hayli aşama kaydedildi. Söz konusu teknikler; bilhassa burnun anatomik yapısını korumayı, doku kaybını en aza indirmeyi, kesileri minimal hale getirmeyi ve her şeyden önemlisi estetiksiz doğal bir görünüm sağlamayı amaçlıyor.

Karma rinoplasti ise bu hususlar dikkate alınarak son yıllarda geliştirilen, burnun anatomik yapısını koruyarak doğal sonuçlara ulaşmayı hedefleyen bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Bu yöntem ile burun delikleri içerisinden, kemik ve kıkırdak zarları altından operasyon yapılarak bağ dokularının korunması hedefleniyor. Karma rinoplasti ile burnun ucunun dinamik olmasını sağlayan yapılar aynı kalmaktadır. Bilhassa ameliyat sonrası erken dönemde dahi burun çok daha yumuşak ve esnek olmaktadır. Bu yöntem ile burun temizlemek başta olmak üzere öpüşmek ve yüzüstü yatmak gibi günlük hayata dair unsurlar sorun olmaktan çıkmaktadır. Karma rinoplasti; bağların korunması ve onarılması yoluyla çok daha estetik sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Karma Rinoplastinin Avantajları Nelerdir?

Rinoplasti ameliyatı söz konusu olduğunda iki ana yöntem uygulanmaktadır. Açık teknik ve kapalı teknik rinoplasti sayesinde birtakım işlemler yapılmaktadır. Klasik yöntem olarak bilinen kapalı rinoplasti tekniğinde burun içi deliklerden girilerek gerekli müdahaleler yapılıyordu. Fakat, açık teknik gibi burun kıkırdaklarının görülmemesinden dolayı bu yöntemin birçok dezavantajı bulunuyordu.

Karma rinoplasti ise son yıllarda gelişen bir teknik olarak kendisini göstermektedir. Bu teknikte, operasyon yine burun delikleri içerisinden kapalı olarak yapılırken kıkırdakların doğurtulması yöntemi ile birleştirilmesi sayesinde kapalı ama aynı zamanda açık tekniklerin uygulanabildiği bir yöntem haline gelmiştir. Karma rinoplasti; birçok konuda avantaja sahiptir. Her şeyden önce, dışarıdan kesi yapılmamasından dolayı kişinin operasyon geçirdiği belli olmayacaktır. Bunun yanı sıra, açık teknik gibi bir uygulama yapılmasından mütevellit burun çok daha iyi bir görünüme sahip olacaktır.

Karma rinoplasti; burun ucu elastikiyetinin kaybolmamasını sağlar. Bu sayede, burnun doğal anatomisi korunmuş olur. Burun estetiği operasyonu geçiren kişiler, burun ucu hareketlerinde herhangi bir kayıp yaşamamış olurlar.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçmeyi unutmayın. İletişim için telefon numaramızdan bizi arayabilir veya instagram adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Revizyon burun estetiği ile alakalı yazımı okumak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.