Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Estetik ameliyatlar, değişime ihtiyaç duyan kişilerin hayatlarını daha özgüvenli ve sağlıklı sürdürmesini sağlamaktadır. Burun estetiği ameliyatı ise bu ameliyatlar içerisinde en çok tercih edilen ve birçok kişinin hayatını değiştiren ameliyattır. Hem nefes alıp verme zorluklarını ortadan kaldıran hem de dış görünüşte büyük değişimler yaratan burun estetiği, gelişen teknoloji sayesinde farklı yöntemler kullanılarak gerçekleşiyor. Kapalı burun estetiği ameliyatı da iz bırakmadığı ve hızlı iyileşme sağladığı için son yılların en çok tercih edilen burun estetiği yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kapalı rinoplasti ameliyatı, burnun iç kısmından açılan küçük kesiler ile gerçekleşmektedir. Açık burun estetiği ameliyatında olduğu gibi dış burun derisi kesilmez. Burun deliklerinden girilerek yapılan kapalı burun estetiği ameliyatında dikiş izi olmaz. Bu nedenle burun ameliyatı olmak isteyen kişiler kapalı rinoplasti tercih etmektedir. Açık rinoplastiye göre iyileşme süreci daha hızlı, dikiş izi olmayan ve daha az acılı bir ameliyattır. Ameliyatı gerçekleştiren cerrah için kapalı rinoplasti daha zordur. Görüş açısı çok dar olduğu için cerrahlar kapalı burun ameliyatında bir hayli zorlanırlar. Ancak deneyimli cerrahlar için burun ameliyatının açık ya da kapalı olması sorun teşkil etmemektedir. Önemli olan hastanın durumunun hangi yöntemi gerektirdiğidir.

kapalı burun estetiği

Kapalı Atravmatik Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği yaptırmayı planlayan kişiler mutlaka internette araştırmaya yapıyor. Araştırmalarını yaparken “kapalı atravmatik burun estetiği” ile de karşılaşıyorlar. Şu an bu yazımızı okuyan sizler de muhtemelen araştırma sonucu buradasınız.  “Kapalı atravmatik burun estetiği nedir?” sorusunun cevabını da sizin için bu yazımızda detaylandıralım.

Atravmatik aslında kapalı burun estetiğinin altında yatan felsefedir, ayrıca bir yöntem değildir. Atravmatik kelime anlamı olarak travma yaratmayan yani hasar bırakmayan anlamındadır. Ameliyatlar için bu terimi kullanılarak zarif ve ince cerrahiyi belirtmek amaçlanır. Kapalı burun estetiği de yöntem olarak hasar bırakmayan bir ameliyattır, bu nedenle de kapalı atravmatik burun estetiği olarak da bilinir. Kapalı rinoplastide iyileşme sürecinin hızlı olmasını, hastanın daha az acı çekmesini, dokuların zarar görmemesini, sosyal yaşantısına daha hızlı dönebilmesini işte bu atravmatik felsefe sağlamaktadır.

Kapalı burun estetiği ameliyatı olanlar ameliyattan sonra hızlı bir şekilde toparlandıklarını ve iş ya da okul yaşantılarına döndüklerini belirtirler. Ayrıca yazımızın başında belirttiğimiz gibi kapalı rinoplastide dikiş izi de bulunmaz. En belirgin avantajları hızlı iyileşme ve dikiş izi kalmaması olsa da kapalı burun estetiği ameliyatının daha birçok avantajı bulunuyor. Kapalı burun estetiği avantajlarını şu şekilde detaylandırabiliriz;

  • Açık burun ameliyatı ile kıyasladığımızda en belirgin avantaj dikiş izinin olmamasıdır. Kesiler burun içerisinde yer alır, dışarıdan bir iz görünmez.
  • Ödem, şişlik, gözaltı morluğu çok az olmakta ve çok da hızlı iyileşmektedir.
  • Kapalı burun ameliyatının atravmatik olduğunu belirtmiştik. Yani burundaki kaslar ya da yumuşak doku hasar görmez. Bu nedenle de çok doğal sonuçlar ortaya çıkar.
  • Üç boyutlu similasyonlar ile ameliyat sonrası burnun nasıl olacağı öngörülebilir ve sonuçlar bu öngörülere çok yakındır.
  • Sinirler çok az etkilendiği için ameliyattan sonra hissedilen uyuşukluk çok hafiftir.

Kapalı Burun Estetiği Fiyatları Nedir?

kapalı burun estetiği

Kapalı burun estetiği ameliyatı çok özel bir durum olmadıkça hemen hemen her hastaya uygulanabiliyor. Cerrahlar için zor bir yöntem olsa da deneyimli ve işinin uzmanı cerrahlar tarafından hastanın konforu ve iyiliği için tercih ediliyor. Kapalı burun ameliyatında yaş sınırı da önemli bir detaydır. Genç bireylerin sağlığını ve psikolojisini etkileyen çok önemli bir durum yoksa kadınlarda 16-17, erkeklerde de 18 yaşına kadar ameliyat için beklenmesi tavsiye edilmektedir.

“Kapalı burun estetiği fiyatları nedir?” sorusunun yanıtı cerrah ile görüşmenizden sonra netleşmektedir. Hastanın durumu, operasyonun detayı, yapılacak işlemler ya da ek işlemlerin gerekliliği gibi ayrıntılar fiyatı belirleyecektir. Bu nedenle kliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçebilir, detaylı görüşme için randevu oluşturabilirsiniz. Randevu için

İLETİŞİM

Adres????: Harbiye Mahallesi Mim Kemal Öke Caddesi No:6 Şişli/İstanbul

Telefon ???? : (0530) 956 25 87
☎️ : 0212 296 44 06

E-Mail ????: drhasanduygulu@gmail.com

WhatsApp ???? : wa.me/90530956258