Kapalı Burun Estetiği Fiyatları

Burundaki şekil bozuklukları yüzünden birçok insan psikolojik ve fizyolojik sıkıntılar yaşamaktadır. Yüzümüzün en belirgin kısmı olan burnumuzdaki doğuştan gelen veya sonradan bir travma sonucu ile ortaya çıkan şekil bozukluklarının düzeltilmesi adına burun estetiği operasyonu yapılır. Günümüzde oldukça popüler olan burun estetiği; hem kapalı hem de açık teknik ile uygulanır. Burun estetiği operasyonu geçirmeyi düşünenlerin aklında kapalı burun estetiği fiyatları ne kadar sorusu yer alır.

kapalı burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Burun estetiği ile hem sağlık sorunları ortadan kalkar hem de kişinin çok daha özgüvenli olması sağlanır. Operasyonun zorluk derecesi ve burunda ne gibi işlemlerin yapılacağına göre operasyonun fiyatlarının değiştiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden, kapalı burun estetiği operasyonu öncesinde net bir fiyat vermek mümkün olmayabilir. Her insanın yüz yapısı ve burun özellikleri farklı olduğu için standart bir fiyattan bahsedilemez. Ancak, hastanın her şeyden önce deneyimli bir cerrah ile temas kurması gerekir. Ardından, cerrah ile hasta arasında gerekli iletişim kurulmalıdır. Hastaya yapılan muayeneler ile beraber hastanın burun yapısı değerlendirilir.

Burun estetiği fiyatları konusunda bilinmesi gereken bazı detaylar bulunur. Her şeyden önce, operasyon estetik amaçlı olarak yapılıyorsa maliyetin sigorta tarafından karşılanmadığını ifade etmeliyiz. Fakat, burundaki solunum zorluğundan dolayı bu tür bir ameliyat yapılıyorsa yani ortada bir sağlık sorunu varsa operasyonun belirli bir miktarı için sigortaya başvurmak gerekir. Bir başka deyişle, sinüs patolojilerinin mevcut olduğu hallerde sigortadan maddi destek alınabilir. Ancak, burun estetiği; her ne olursa olsun estetik amaçlı bir operasyon olduğu için sigortaya yapılan başvurulardan genellikle olumlu bir cevap alınmaz. Bu yüzden, kapalı burun estetiği için başvuracak olanların yeterli maddi gücünün olması şarttır diyebiliriz.

Burun Estetiği Operasyonlarında Öncelik Para Mı Olmalı?

kapalı burun estetiği fiyatları

Kapalı burun estetiği operasyonunda öncelik her zaman ameliyatın başarısı olmalıdır. Cerrahi maliyetleri dikkate alarak doktorlar arasında seçim yapmak çok ciddi bir hata olacaktır. Burun; takdir edersiniz ki yüzdeki en önemli organdır. İşinde yeterli tecrübeye ve bilgiye sahip olmayan bir doktor tarafından yapılacak olan bu operasyon birtakım riskler içerir. Burun estetiğinin ardından hasta ortaya çıkan sonuçtan memnun değilse ikinci bir operasyon gerekli olur. Ancak, ikinci bir operasyonu gerçekleştirmeyip ameliyat öncesi vaat edilenlerin yerine getirilmediği gerekçesiyle doktoruyla hukuki sorun yaşayan hastalar dahi bulunur. Bir başka deyişle, burun estetiği operasyonunun ardından ortaya çıkabilecek sorunlar hastanın psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir. Kısaca özetlemek gerekirse; hastanın yalnızca bir kez olmak üzere bu operasyonu gerçekleştirmek istemesi öncelikli hedef olmalıdır.

Burun estetiği fiyatlarında belirleyici olan birçok faktör vardır. Her şeyden önce, operasyonu yapacak olan doktorun başarıları ve deneyimi ön plandadır. İyi bir cerrah ile çalışıldığı takdirde daha çok ücret ödenecektir. Ancak, yukarıda söylediğimiz üzere ameliyattan iyi bir sonuç alınmak isteniyorsa paradan ziyade cerrahın başarısı dikkate alınmalıdır. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör de operasyonun gerçekleştirileceği hastanenin tıbbi donanımının olması ve ameliyat ekibinin başarısı olmaktadır. Ameliyatın ardından yüzde yüz başarı hedefleniyorsa tüm bu unsurların bir arada olması şarttır.

Burun estetiği operasyonunda kullanılacak olan teknik de fiyatları etkiler. Burun kemiklerinde herhangi bir kırma yapılmadan yalnızca törpülenme işlemleri gerçekleştiriliyorsa bu durum fiyatlara yansır. Burnun yeniden şekillendirilmesi de emek ve bilgi isteyen bir süreçtir. Ameliyat öncesinde hasta; beklentilerini doktora anlatır. Doktor; operasyonun nasıl yapılacağına dair bir plan ortaya koyar. Bu sayede, kapalı burun estetiği fiyatları konusunda ortalama bir rakam ortaya çıkacaktır.