Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

Sağlık koşullarının iyileşmesi sayesinde burun estetiği ameliyatlarının şekli değişmiştir. Bilhassa açık ve kapalı olarak uygulanan burun estetiği ameliyatları ile hastaların iyileşme süresi kısalmıştır. Kapalı burun estetiği; adından da anlaşılacağı üzere burun içerisinden yapılan ince kesiler ile buruna birtakım müdahalelerde bulunulması şeklinde gerçekleşmektedir.

Kapalı burun estetiği; birtakım sebeplerden dolayı tercih edilmektedir. Her şeyden önce, bu ameliyatın ertesinde herhangi bir iz kalma ihtimali yoktur. Ayrıca, burnun diğer ameliyatlara kıyasla daha doğal gözükmesi söz konusu olmaktadır. Ameliyat süresinin daha kısa olması ve yine hastaların daha kısa süre içerisinde iyileşmesi gibi sebeplerden dolayı bu ameliyatın tercih edildiğini ifade etmek gerekir. Ancak, kapalı burun estetiği; zannedilenin aksine oldukça zordur. Kapalı olan buruna müdahale edilmesinin ciddi bir deneyim ve uzmanlık gerektirdiğini söylemek gerekir. Bu yüzden, bu ameliyatı yapacak olan doktorların tecrübeli olması bir zorunluluktur.

Neden Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Tercih Edilir?

Kapalı burun estetiğinin birtakım avantajları bulunmaktadır. Bunlardan bahsetmek gerekirse;

  • Burnun içinden kesi şeklinde yapılan bu ameliyat sayesinde burnun içerisindeki yumuşak dokunun ve deri kısmının zarar görmesi mümkün değildir.
  • Yara izinin içeriden olmasından dolayı dışarıdan belli olması söz konusu bile olamaz.
  • Kesilen sinir miktarının az olmasından dolayı hastaların herhangi bir uyuşukluk hissetmesi ihtimaller arasında yoktur.
  • Birçok kişinin sorunu olan burun ucunun desteklenmesi bu ameliyat sayesinde kolay hale gelmektedir.
  • Ameliyatın ardından meydana gelmesi muhtemel şişlik; diğer ameliyatlara kıyasla daha kısa sürede iyileşmektedir.
  • Burun içerisinde yara oluşma ihtimali bir hayli azdır.
  • Ağrısız ve konforlu olarak yapılan bu ameliyatın ardından hastaların normal hayatlarına daha kısa süre içerisinde dönmesi söz konusu olmaktadır.
  • Açık olarak yapılan burun ameliyatına kıyasla daha kısa sürdüğünü söylemek gerekir.

Kapalı burun estetiği; yalnızca estetik görünüş açısından değil birçok sorunun tedavi edilmesinde işe yaramaktadır. Burun ucu düşüklüğü, burun kemiği eğriliği, burun kanatları ve burun sırtı sorunu başta olmak üzere burun ile alakalı birçok sorunun giderilmesinde faydalı olmaktadır.