Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2021

Burun estetiği uzun yıllardır en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Hem estetik nedeniyle burnunu düzeltmek isteyen hem de sağlık sorunları yaşayan çok sayıda kişinin tercih ettiği bir ameliyattır. Kişinin yüz ifadesini belirgin şekilde değiştiren burun estetiği ameliyatları, açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Biz de bu yazımızda burun estetiği olmak isteyen kişilerin ilk sorduğu soru olan, “Burnumda dikiş izi kalacak mı?” sorusunun yanıtını detaylandıracağız. Dikiş izi olmayan ve iyileşme süreci çok daha hızlı olan kapalı burun estetiği ameliyatı ve kapalı burun estetiği ameliyatı fiyatları 2021 hakkında konuşacağız.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Kapalı burun estetiği ameliyatı burun içerisinden girilerek küçük kesiler ile yapılmaktadır. Ameliyattan sonra dikişi izi olmamasının nedeni de budur. Burnun dış derisine herhangi bir kesik atılmamaktadır. Tecrübeli ve uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü açık burun ameliyatındaki gibi cerrahın görüş alanı geniş değildir. Bu nedenle de zor bir ameliyat olduğunu ve tecrübe gerektirdiğini belirtelim.

Kapalı burun ameliyatında hastaya genel anestezi uygulanmaktadır. Nadiren lokal anestezi altında da ameliyatın gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Hastanın durumu, ameliyatın yapılış nedeni ve kapsamına göre hekim hangi anestezi olacağına karar vermektedir. Kapalı burun estetiği diğer adıyla kapalı rinoplasti yine hastanın durumuna ve ameliyatın kapsamına göre ortalama 2-3 saat sürmektedir.

Burnun dış derisine müdahale edilmemesi, sadece içeriden küçük kesiler vasıtası ile yapılması iyileşme sürecini de oldukça hızlandırmaktadır. Burun içerisindeki ince kesiler yumuşak dokunun zarar görmesini engellemekte ve dokuları daha az etkilemektedir. Bu sayede de ameliyat sonrasında daha az şişlik, ödem ve morluk olmaktadır. Şişlik, morluk ve ödem kapalı burun ameliyatında hiç olmaz diye düşünülmemeli. Ameliyat sonrası bu etkiler görülmektedir ancak açık burun ameliyatına nazaran çok daha az olmakta ve hızlı iyileşmektedir.

kapalı burun ameliyatı estetiği

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Olanlar

Kapalı burun estetiği ameliyatı olanlar, estetik kararını almadan önce mutlaka bir araştırma sürecinden geçmektedir. “kapalı burun ameliyatı için hangi doktor, hangi yöntem, nasıl olmalı?” sorularının cevabını ararken bizim de bu yazımızın sizlere yol göstereceğine inanıyoruz. Kapalı burun estetiği ameliyatı revizyon ve deviasyon ameliyatlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca burun ucu düşüklüğü, burun kemiği eğriliği, burun kanatları eğriliği, burun kemeri sorunları yaşayan kişiler de kapalı burun estetiğini tercih edebilir.

Kapalı burun estetiği ameliyatı olanlar ameliyat sonrasındaki ilk iki gün ödem ve şişlikler yaşamaktadır. İkinci günden itibaren ise ödem ve şişliklerde gözle görülür bir iyileşme başlamaktadır. Bir haftanın sonunda hekiminin de uyarılarını dikkate alarak hasta, okul ya da iş yaşantısına dönebilmektedir. Tam iyileşme ise ortalama 5-6 hafta sonrasında görülmektedir. Kapalı burun ameliyatında dışarıdan görülen bir dikişi izi, ameliyat izi olmadığı için hasta sosyal yaşantısına dönmekte asla zorlanmaz. Kapalı burun estetiği ameliyatı olanlar bu avantajları nedeniyle bu ameliyatı tercih ettiklerini de belirtmektedir.

Kapalı Burun Ameliyatı Ne Zaman Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları, ameliyat sonrasında uzun süre iyi bir bakım istemektedir. Bakımın yanında dikkat edilmesi de gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Kapalı ya da açık burun ameliyatı olmak dikkat edilmesi gereken konuları çok fazla değiştirmemektedir. Kapalı burun ameliyatında iyileşme süreci daha hızlı yaşansa da belli bir süre şu durumlara dikkat etmelisiniz;

  • Kapalı burun ameliyatından sonra yaklaşık 7 gün başınız yüksekte, gerekirse iki yastıkla yatmalısınız.
  • Ameliyattan sonraki ilk 3 gün banyo yapamazsınız.
  • Ortalama 2 ay güneş gözlüğü takılmamalı ve güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Şapka ya da şemsiye kullanarak kendinizi güneşten korumalısınız. Ve mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.
  • Kapalı rinoplasti sonrasında yaklaşık 2 ay ağır spor yapmamalısınız. Burnunuza darbe alma olasılığınız olan sporlar ya da aktivitelerden daha uzun süre uzak kalmanız gerekebilir.

Kapalı burun ameliyatı için belirlenen herhangi bir zaman dilimi, mevsim vs yoktur; ancak siz yukarıdaki önlemleri almakta zorlanacaksanız ameliyatınızı erteleyebilirsiniz. Özellikle yaz tatiliniz için aktif bir plan yapıyorsanız, tatil öncesi ameliyat olmanız uygun olmayacaktır. Kapalı burun estetiği için zamanı sizin planlarınız ve yaşantınız şekillendirecektir.

Kapalı Burun Ameliyatı Fiyatları 2021

kapalı burun estetiği

“Kapalı burun ameliyatı fiyatları 2021 yılında ne kadar oldu?” diye bir araştırmanız varsa bunun net bir yanıtı olmadığını belirtelim. Ameliyatın yapılacağı hastane, hastanın durumu, operasyonun kapsamı, hangi anestezi uygulanacağı gibi ayrıntılar ameliyat fiyatlarında büyük farklılıklar yaratmaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatı fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi aramanızı ve randevu almanızı rica ederiz.

İLETİŞİM

Adres????: Harbiye Mahallesi Mim Kemal Öke Caddesi No:6 Şişli/İstanbul

Telefon ???? : (0530) 956 25 87
☎️ : 0212 296 44 06

E-Mail ????: drhasanduygulu@gmail.com

WhatsApp ???? : wa.me/90530956258