Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Her ne kadar burun estetiği kadar popüler olmasa da göz kapağı estetiğinin de son yıllarda birçok kişi için bir ihtiyaç haline geldiğinden bahsedebiliriz. Göz kapağı estetiğinin diğer adı blefaroplasti olarak bilinmektedir. Bu operasyon plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmaktadır. Alt ve üst göz kapaklarına uygulanan bir işlem olarak dikkat çekmektedir. Deri sarkmalarının ortadan kaldırılması ve ekstra kas dokusunun çıkarılması gibi amaçları bulunmaktadır. Aynı zamanda, göz çevresi dokularının gerdirilmesi gibi amaçlar doğrultusunda da uygulanmaktadır.

Göz kapağı estetiğini gerekli kılan birçok etmen bulunmaktadır. Her şeyden önce, yaşlanmaya bağlı olarak yerçekiminin de etkisiyle beraber ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Yine yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak göz kapaklarında birtakım torbalanmalara rastlanmaktadır. Ciltte bollaşma, gevşeme, kırışıklık, renk değişikliği gibi bulgular; insanların göz kapağı estetiği için karar almasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra, çevresel ve kişisel faktörlerden dolayı da göz kapağı çevresinde bozulmalar oluşmaktadır. Zararlı güneş ışınlarına maruz kalma, uyku düzensizliği, hava kirliliği, alkol ve sigara kullanımı; cildin yaşlanma sürecini hızlandıran etkenler arasında bulunmaktadır.

Neden Göz Kapağı Estetiğine İhtiyaç Duyulmaktadır?

Göz kapağında meydana gelen yaşlanma belirtilerinin olumsuz etkisini ortadan kaldırmak adına göz kapağı estetiği gerekli görülmektedir. Cildin elastik bir yapıya sahip olması tüm bu sorunları ortaya çıkaran bir sebeptir. Çünkü, yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyeti azalmaktadır. Bu yüzden, yaşlanma etkisi, ilk olarak göz kapaklarında ortaya çıkmaktadır. Göz kapaklarında ortaya çıkan değişimlerden dolayı birçok insanı yüzünde donuk, yorgun ve yaşlı bir görünüm meydana gelmektedir. Bu noktada, göz kapağı estetiğini zorunlu hale getiren belirtiler arasında;

 • Göz altlarında renk değişiminin olması
 • Göz altlarında torbalanmanın meydana gelmesi
 • Göz kapağında sarkma ve birtakım kırışıklıkların oluşması
 • Göz kenarlarında kaz ayağı adı verilen çizgilerin meydana gelmesi
 • Yukarıda da belirttiğimiz gibi yorgun bir yüz ifadesi

Göz kapaklarında ortaya çıkan deri bollaşması yüzünden üst göz kapağı düşüklüğü sorunu meydana gelmektedir. Bu durum; bazı hallerde insanların görmesini engelleyecek seviyeye gelmektedir. Bu yüzden, insanlar, bu durumu tedavi edebilmek adına göz kapağı estetiği başvurusunda bulunurlar. Ayrıca, kaşlarda ve alındaki düşüklük yüzünden de göz kapağı düşüklüğü sorunu meydana gelmektedir. Sonuç olarak, işlev kaybı veya estetik sebeplerden dolayı bu operasyona başvurmak isteyenlerin taleplerine göre yalnızca üst göz kapağı veya alt göz kapağı estetiği yapılabilir. Bunun yanı sıra, isteyenler hem alt hem de üst göz kapağı için estetik operasyon yaptırabilirler.

Göz Kapağı Estetiği Ne Zaman Yapılmalı?

Göz kapağı estetiği; tahmin edileceği üzere 35 yaş ve üstü insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun sebebi, göz kapaklarındaki yaşlanma belirtilerinin özellikle bu yaşlardan sonra meydana gelmesidir. Göz kapağı estetiği sayesinde bu bölgedeki yaşlanmayı en çok yedi veya sekiz yıl geciktirmek söz konusu olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiğinde olduğu gibi kanama eğilimini arttırma riskinden dolayı aspirin veya diğer antibiyotik ilaçların işlemden en az 15 gün önce kullanılmamaya başlanması gerekmektedir. Buna ek olarak, sigara ve alkol kullanımına bir süre ara verilmelidir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Elmacık kemikleri üzerinde bulunan yağ yastıkçıklarının aşağıya doğru yer değiştirmesini önlemek adına işlem uygulanmaktadır. Bu işlemin ardından gerekli görüldüğü hallerde alt göz kapağı ameliyatı yapılmaktadır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Bölgede bulunan fazla deri ve kas dokusunun çıkarılması işlemidir. Kaş kaldırma ve alın germe operasyonuyla beraber uygulandığı takdirde iyi sonuçlar vermektedir.

Adres📍: Harbiye Mahallesi Mim Kemal Öke Caddesi No:6 Şişli/İstanbul

Telefon 📲 : (0530) 956 25 87
☎️ : 0212 296 44 06

E-Mail 📩  : dr_hasan.duygulu@hotmail.com

WhatsApp 📲 : wa.me/90530956258

 

Opr. Dr. Hasan Duygulu – Burun Estetiği Kliniği Adres

 

Switch The Language
  HIZLI İLETİŞİM

  Burun Estetiği Konusunda Hasan Duygulu'ya Ulaşın!

  ADRES

  Meşrutiyet Mahallesi. Rumeli Caddesi. Villa Han No:6, A Blok Kat:5 Nişantaşı - İSTANBUL

  TELEFON

  +90 530 956 25 87
  +90 212 210 19 19
  +90 212 210 09 09

  E-MAIL

  dr_hasan.duygulu@hotmail.com

  FİYAT VE KONUM BİLGİSİ
  ×