ÇENE ESTETİĞİ

Çene estetiği ameliyatı nedir?

Yüz güzelliği, yüzümüzdeki bütün organların birbiriyle uyumuyla ortaya çıkan bir kavramdır.

İnsan yüzünde burun ucu gibi çenemizde yüz estetiğinde öne çıkan bir yapıdır. Özellikle burun ve çenemiz yüzümüzün en çıkıntılı organlarıdır ve görüntü olarak birbirlerini dengelerler.

 Çene ucunun düzeltilmesi kemiğe veya yumuşak dokuya yapılacak müdahalelerle gerçekleşir. Kemiğe yapılan işlemler çene ucu kemiğinin ilerletilmesi veya geriletilmesi şeklindedir. Yumuşak dokuya ise yağ dolgusu ya da hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri enjekte edilebilir. Çeneniz geride ise protez konularak çeneyi ilerletmekte mümkündür. Genelde bu ameliyatı kliniğimde burun ameliyatına kombine olarak yapıyorum. Çene alt dudaktan belirgin ölçüde geri ise bu ameliyatı genelde hastama öneriyorum.

Çene protezi ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Çene protezi ameliyatında iyileşme süresi ameliyat için kullanılan yönteme bağlı olarak farklılık gösterir. Sadece çene protezi ameliyatı uygulanmışsa hastauı ameliyat günü hastaneden tutarak ertesi gün taburcu ediyorum. Ameliyattan sonra alt dudak ve çene uyuşuk olabilir. Uyuşukluk ameliyattan bir gün sonra ortadan kalkabilir. Çene protezi ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1 saat sürer. Genelde ben bu işleme ağız içerisinden kesi ile başlıyorum. Bu sayede dışardan görünen iz olmuyor. Dikiş materayli olarak eriyebilen dikişler kullanıyorum.Kendiliğinden emilen dikişler 7-10 gün içinde kendiliğinden düşer. Dikiş aldırmaya gerek kalmaz.Çenede hafif şişlik ve ödem olabilir ancak bu durum geçicidir.  Ameliyat sonrası enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır ve ağır aktivitelerden uzak durmak gerekir. Ameliyattan sonra şişlik geçene kadar protezin yerini koruyabilmek özel bantlar kullanılır.

Çene estetiği sonrası iz kalır mı?

Cerrahi müdahaleler genel olarak ağız içinden ya da çene altından ince bir kesi ile yapılır ve bu sayede görünen bölgelerde iz kalmaz. Ben genelde ağız içi kesiyi daha çok tercih ediyorum.

Ameliyatsız dolgu ile çene büyütme

Çene ucu dolgusu muayenehane koşullarında yapılan, son derece ağrısız ve konforlu bir işlemdir. Gerektiğinde özel ağrı kesici kremler ve soğutucu anestezi uygulamaları yapılır. Çene dolgusunda hyaluronik asitli dolgu ürünleri kullanılarak ağrısız bir şekilde 15 dk. süren bir işlem ile yapılır. Çene ucuna uygulanan dolguların kalıcılığı yaklaşık 12-18 ay sürmektedir. Kemiğe yakın olarak enjekte edildiğinden doğal bir görünüm sağlar. İşlem sonrası herhangi bir istirahate gerek kalmadan işinize dönebilirsiniz.

doktorhasanduygulu

Adres????: Harbiye Mahallesi Mim Kemal Öke Caddesi No:6 Şişli/İstanbul

Telefon ???? : (0530) 956 25 87
☎️ : 0212 296 44 06

E-Mail ????: dr_hasan.duygulu@hotmail.com

WhatsApp ???? : wa.me/90530956258