ÇENE ESTETİĞİ

Op. Dr. Hasan Duygulu

Çene Estetiği, dünyada olduğu gibi, türkiye’de de en sık gerçekleştirilen estetik ameliyatlardan birisidir.

Çene Estetiği, burun kanallarını açtığı için işlevsel bir operasyondur ve aynı zamanda estetik operasyon olarak da adlandırılan kozmetik faydalar sağlayabilir. Opr. Dr. Hasan Duygulu, özel kliniğinde en üst düzeyde hizmet vermeye özen gösteren ekibiyle hastalarına mutluluk ve memnuniyet sağlamayı hedeflemektedir.

Dr. Hasan Duygulu son 12 yıl içerisinde 3 binden fazla Çene Estetiği Ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Çene Estetiği Ameliyatı Nedir?

Yüz güzelliği, yüzümüzdeki bütün organların birbiriyle uyumuyla ortaya çıkan bir kavramdır. İnsan yüzünde burun ucu gibi çenemizde yüz estetiğinde öne çıkan bir yapıdır. Özellikle burun ve çenemiz yüzümüzün en çıkıntılı organlarıdır ve görüntü olarak birbirlerini dengelerler.

Çene ucunun düzeltilmesi kemiğe veya yumuşak dokuya yapılacak müdahalelerle gerçekleşir. Kemiğe yapılan işlemler çene ucu kemiğinin ilerletilmesi veya geriletilmesi şeklindedir. Yumuşak dokuya ise yağ dolgusu ya da hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri enjekte edilebilir. Çeneniz geride ise protez konularak çeneyi ilerletmekte mümkündür. Genelde bu ameliyatı kliniğimde burun ameliyatına kombine olarak yapıyorum. Çene alt dudaktan belirgin ölçüde geri ise bu ameliyatı genelde hastama öneriyorum.

Neden Biz

Dr Hasan Duygulu, alanında uzman ve çok fazla deneyime sahip. Rinoplasti ile,
burnunuz daha küçük, daha belirgin, daha ince veya daha geniş yapılabilir. Sadece sahip olmak istediğiniz burnu hayal edin.

Uzman Ekip

Profesyonel Doktor, Hemşireler ve kişisel Hasta Koordinatörünüz

Hasta Takibi

Doktorumuz ile rutin kontrol ve tetkiklerinizin yakın takibi

Profesyonel Deneyim

12 yıl ve 4000’in üzerinde başarılı operasyon

7/24 Erişilebilirlik

Günün her saati ulaşabileceğiniz profesyonel ekip

Öncesi & Sonrası

Burun estetiği hakkında bilgi sahibi olmak için Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası bölümündeki fotoğraflar size yardımcı olabilir ve diğerlerinin sonuçlarını görebilir, Dr Hasan Duygulu ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öncesi & Sonrası

Burun estetiği hakkında bilgi sahibi olmak için Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası bölümündeki fotoğraflar size yardımcı olabilir ve diğerlerinin sonuçlarını görebilir, Dr Hasan Duygulu ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.  Çene Estetiği Sonrası İz Kalır mı?

  Cerrahi müdahaleler genel olarak ağız içinden ya da çene altından ince bir kesi ile yapılır ve bu sayede görünen bölgelerde iz kalmaz.
  Ben genelde ağız içi kesiyi daha çok tercih ediyorum.

  Çene Protezi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Çene protezi ameliyatında iyileşme süresi ameliyat için kullanılan yönteme bağlı olarak farklılık gösterir. Sadece çene protezi ameliyatı uygulanmışsa hastauı ameliyat günü hastaneden tutarak ertesi gün taburcu ediyorum. Ameliyattan sonra alt dudak ve çene uyuşuk olabilir. Uyuşukluk ameliyattan bir gün sonra ortadan kalkabilir. Çene protezi ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1 saat sürer. Genelde ben bu işleme ağız içerisinden kesi ile başlıyorum. Bu sayede dışardan görünen iz olmuyor. Dikiş materayli olarak eriyebilen dikişler kullanıyorum.Kendiliğinden emilen dikişler 7-10 gün içinde kendiliğinden düşer. Dikiş aldırmaya gerek kalmaz.Çenede hafif şişlik ve ödem olabilir ancak bu durum geçicidir.  Ameliyat sonrası enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır ve ağır aktivitelerden uzak durmak gerekir. Ameliyattan sonra şişlik geçene kadar protezin yerini koruyabilmek özel bantlar kullanılır.

  Ameliyatsız Dolgu İle Çene Büyütme

  Çene ucu dolgusu muayenehane koşullarında yapılan, son derece ağrısız ve konforlu bir işlemdir. Gerektiğinde özel ağrı kesici kremler ve soğutucu anestezi uygulamaları yapılır. Çene dolgusunda hyaluronik asitli dolgu ürünleri kullanılarak ağrısız bir şekilde 15 dk. süren bir işlem ile yapılır. Çene ucuna uygulanan dolguların kalıcılığı yaklaşık 12-18 ay sürmektedir. Kemiğe yakın olarak enjekte edildiğinden doğal bir görünüm sağlar. İşlem sonrası herhangi bir istirahate gerek kalmadan işinize dönebilirsiniz.   Uzmanlarımıza Sorun!

   Tüm sorularınıza cevap almak ve tedaviler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.