Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun; bir insanın yüzündeki en çok dikkat çeken bölge olarak bilinmektedir. Burun ile alakalı olarak yaşanacak sorunlar yüzünden insanların özgüveni azalmaktadır. Burun ucu düşüklüğü; burun ile alakalı yaşanan estetik sorunlardan birisidir. Bu noktada, iple burun ucu estetiği tavsiye edilmektedir. Bu yöntem ile hem acısız hem de konforlu bir şekilde burun ucu düşüklüğü sorunu ortadan kalkmaktadır.

Burun ucunda meydana gelen düşüklük; bilhassa gülme sırasında daha belirgin hale gelmektedir. Estetik açıdan hiç hoş olmayan bu görüntü insanların canını sıkmaktadır. Bu sebepten dolayı, birçok insan gülmekten kaçınmaktadır. Bu sorundan kurtulmak isteyenlerin vakit kaybetmeden burun ucu estetiğine başvurması tavsiye edilmektedir.

Burun Kaldırma Operasyonları Nelerdir?

İple burun estetiği; en çok tercih edilen burun kaldırma operasyonlarının başında gelmektedir. Burun dokusunda çok fazla değişiklik yapmadan uygulanan son derece basit, acısız, ağrısız ve konforlu bir işlemdir. İple burun estetiği ile burun ucu estetiği yapılmaktadır. Bilhassa kemerli burunlar için de bu yöntemin kullanıldığını söylemek gerekir. İple burun kaldırma operasyonu ertesinde burun kemeri çok daha az göze çarpar hale gelmektedir. Burun kaldırma operasyonu ile insanların hem estetik açıdan daha iyi görünmesi hem de daha kolay nefes alması söz konusu olmaktadır. Bunun sebebi, burun ucu düşüklüğünün hava geçişini olumsuz yönde etkilemesinden kaynaklanmaktadır.

İple burun ucu estetiği; lokal anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Burun içerisinden küçük bir kesi alınarak burun ucu kıkırdaklarının septum olarak tabir edilen kıkırdak desteğe asılması işlemi olarak bilinmektedir. Bu sayede, burun ucu kalkıklığının artması sağlanmaktadır. Burun kaldırma operasyonu; ağrısız ve acısız olmakla beraber yalnızca 15-20 dakika süren bir işlemdir. Uygulamanın ardından herhangi bir morarmaya rastlanmaz. Bunun yanı sıra, hastanın iyileşme süreci de son derece hızlıdır. İzsiz bir yöntem olduğunu eklemek gerekir. Birçok kadın, bu işlemi yaptırmak istese de iz kalır korkusundan dolayı gerçekleştirmemektedir. Ancak, bu operasyonun ardından iz kalma riski kesinlikle yoktur.

Diğer burun operasyonlarına kıyasla ağrısının olmadığını söylemek gerekir. Günlük hayatını çok fazla ertelemek istemeyen kişiler için son derece doğru bir seçenektir.