Burun Estetiğinin Ardından Darbelerden Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Burun Estetiğinin Ardından Darbelerden Korunmak İçin Neler Yapılmalıdır? 

Burun Estetiğinin Ardından ; Burun estetiği denildiği zaman herkesin aklına hayalindeki buruna sahip olma fırsatı gelmektedir. Gerçekten de burun estetiği ile beraber hem burundaki şekil bozukluklarının hem de nefes alma problemlerinin ortadan kaldırılması mümkündür. Hem açık hem de kapalı teknik ile uygulanan burun estetiğinde operasyon süreci kadar sonrası da önem taşır. 

Burun estetiği operasyonu geçiren insanların ameliyatın ardından en çok merak ettiği hususlardan birisi de darbelerden korunma mevzusudur. Ancak, burun estetiği darbe konusu geniş kapsamlı olarak değerlendirilebilir. Bir başka deyişle, operasyon geçiren hastanın başına birçok şey gelebilir. Banyo sırasında buruna temas eden su parçacıkları, trafik kazası, düşme sonucu buruna gelen darbe gibi risklerin nelere yol açacağı merak edilir. Bu yüzden, burun estetiği ameliyatı geçiren hastaların başlarına gelebilecek her türlü riske karşı dikkatli olması gerekir. Bunun yanı sıra, operasyonu yapan doktorların da hastalarını bu konuda uyarması şarttır. 

Burun Estetiğinin Ardından

Burun Estetiğinin Ardından Darbelere Karşı Nasıl Korunmalıdır? 

İnsanların başına günlük hayatta gelebilecek darbelerin ciddi riskleri vardır. Burunu kırabilecek şiddetteki darbeler yüzünden hiç burun estetiği operasyonu geçirmemiş kişiler dahi risk altına girmektedir. Buruna alınan çok ciddi bir darbe; ameliyatın ardından aylar veya yıllar geçmesine rağmen buruna zarar verecektir. Bu noktada, dövüş sporuyla ilgilenen bir hastanın burun estetiği geçirdikten sonra bu sporla uğraşmayı bırakması doğru bir karar olacaktır. Çünkü, herhangi bir darbenin ardından estetik operasyonuna dair tüm emekler boşa gidecektir. 

Burun estetiğinin ardından hastanın bilhassa ilk haftada darbelerden korunmak adına kendini sakınması şarttır. Çünkü, en ufak bir temasta dahi yapılan düzenleme bozulabilir. Bu sebepten dolayı, doktor tarafından hastanın ilk haftayı silikon destek ve atel desteği geçirilmesi uygun görülür. İlk haftanın geçmesiyle beraber dokuların kaynaması bir avantaj olsa da özellikle ilk bir aylık süreçte operasyon geçiren kişilerin dikkat etmesi her şeyden önemlidir. 

Burun estetiği operasyonu geçirenlerin uzun bir süre boyunca sırt üstü yatmaları tavsiye edilir. Bunun yanı sıra, dar yakalı giysiler tercih edilmemelidir. Ayrıca, ağır valizler kaldırılmamalıdır. Cilt bakımı, peeling ve maske gibi uygulamaların en azından bir süreliğine rafa kaldırılması doğru olacaktır. Buna ek olarak, bu dönemde spor yapılması da riskli görülmektedir. İp atlamak gibi aktivitelerin bir süreliğine ertelenmesi doğru olacaktır.