Burun Estetiği Sonuçları Neden Değişkendir?

Burun Estetiği Sonuçları Neden Değişkendir?

Burun Estetiği Sonuçları Neden Değişkendir? Sorusu her zaman sorulan sorulardan birisidir.

Neredeyse her insanın burnuyla ilgili birtakım problemleri olmuştur. Genetik faktörler başta olmak üzere alınan darbe ve travmalardan dolayı burunda birtakım şekil bozuklukları ve nefes alma problemleri meydana gelir.

Bilhassa ergenlik çağının sona ermesiyle beraber yüz hatları oturur. Burundaki şekil bozuklukları ise cinsiyet farkı olmaksızın insanları rahatsız etmeye başlar. 

Burun; yüzdeki en belirgin organ olarak dikkat çeker. Bir başka deyişle, her türlü yorumu yapmaya müsaittir. Toplumun insanların dış görünüşleri hakkında yorum yapmayı sevmesi de bir diğer sıkıntı olarak göze çarpar.

Bu gibi hallerde, insanların burunlarını çevreye kabul ettirmek adına burun estetiği ameliyatına mecbur kaldıklarını söyleyebiliriz. Hatta, oluşan memnuniyetsizlikten dolayı birden çok burun estetiği ameliyatı yapılması dahi gündeme gelir. Burun estetiğinin başarısını etkileyen birden çok faktör olduğunu söyleyebiliriz.

Burun estetiği operasyonu yapan çok sayıda doktorun olması sonuçları etkileyen bir faktör olarak dikkat çekmektedir. Kişinin deri, kemik ve kıkırdak yapısının da burun şeklini doğrudan etkilemesi söz konusudur. Sonuç olarak, tüm bu sebeplerden dolayı, burun estetiği operasyonunun sonuçları değişkenlik gösterir.

Burun Estetiği Sonuçları Neden Değişkendir?

Burun Estetiği Sonuçları Neden Değişkendir? – Neden Burun Estetiği Ameliyatından Memnun Olunur? 

Türkiye; genetik açıdan son derece zengin bir ülkedir. Burun yapılarının da farklı olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, burnundan sıkıntısı olan insan sayısı da bir hayli fazladır. Burun estetiği; neredeyse her plastik cerrahın yapmış olduğu bir operasyondur.

Buna ek olarak, burun estetiğinin her yaştan insan tarafından yaptırıldığını söylemeliyiz. Memnun olanlar olduğu kadar hiçbir şekilde memnun olmayanlar da vardır. Daha önce de söylediğimiz gibi memnuniyetsizlikler; ikinci operasyonun varlığını da gerekli kılmaktadır. 

Burnu ile yüzünün diğer kısımları son derece uyumlu olan insanların burun estetiği ameliyatının ardından istedikleri sonuçlara ulaşmaları mümkün olacaktır. Birçok insan; burun estetiği operasyonu geçirdiğinin belli olmasını isterken bazılarının ise dışarıdan fark edilmeyen burun derdinde olduğu bilinir.

Bunun yanı sıra, nefes alma probleminden kurtulmak isteyenler de vardır. Bir başka deyişle, yalnızca görüntüyü düzeltmek adına burun estetiği operasyonunun yapılması mümkün değildir. Bu noktada, ameliyatın sonuçlarından memnun olanların beklentilerini iyi ayarlamış kişiler olduğunu söyleyebiliriz.

Operasyondan ne istediğini tam olarak bilen ve bu isteklerini doktoruyla paylaşan hastanın operasyonun ardından mutlu olması son derece normaldir. 

Burun Estetiğinin Ardından Neden Memnun Olunmaz? 

Burun estetiğinin ardından operasyonun sonuçlarından memnun olmayanların sayısı da bir o kadar fazladır. Çünkü, yukarıda bahsettiğimiz üzere beklentiler ile sonuç arasında uyumsuzluk bulunur.

Her insanın yüz şekli farklı bir forma sahiptir. Burun estetiğinin ardından ortaya çıkacak olan sonuç; örnek hasta fotoğraflarına bakılarak anlaşılabilir. Bu noktada, hastanın ayaklarının yere basması şarttır. Estetik operasyonunun ardından birilerine benzemeye çalışmak yanlış bir hareket olacaktır. 

Burun estetiğinin ardından istenilen sonuçların alınamamasının farklı sebepleri de vardır. Yüzün diğer kısımlarında birtakım sıkıntıların olması; burun estetiğinin sonuçlarını da etkilemektedir.

Yüzün küçük olması, zayıflığı ve çenenin ileride ya da geride oluşu; bu tür sıkıntılı durumları ortaya çıkarmaktadır. Buna ek olarak, birçok kişinin ameliyatın sonuçlarını çevreye beğendirememesi de söz konusu olmaktadır. Ancak, burada önemli olan başkalarının düşüncesinden ziyade kişinin ne hissettiğidir. Çünkü, her insanın zevkleri ve görüşleri farklıdır. 

Burun estetiğinin ardından doğallıktan son derece uzak bir sonucun meydana gelmesi de istenmeyen bir sonuç olarak ortaya çıkar.

Ayrıca, doktor ile hasta arasında iletişim kopukluklarının olması da ameliyatın sonuçlarına yansımaktadır. Hem doktorun hem de hastanın burun şekli konusunda görüş birliğinde olması gerekir.