Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir

Burun estetiği; bu alandaki imkanların her geçen gün gelişmesinden dolayı popüler olmaktadır. İnsanların hem estetik kaygılarla hem de sağlık sorunlarından dolayı burun estetiği operasyonu geçirmeye ihtiyacı bulunmaktadır. Doğum kaynaklı veya sonradan meydana gelen travmaların bir sonucu olarak burnunuzun görünüşünden rahatsız olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, nefes alma konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorsanız yine bu operasyona ivedilikle ihtiyacınız olacaktır. Günümüz şartlarında hem kadınların hem de erkeklerin başvurduğu bu cerrahi yöntemden bahsederken burun estetiği fiyatları konusunda net bilgiler vermek mümkün değildir. Hastanın durumuna göre söz konusu fiyatların üç bin TL ila 20 bin TL arasında değişmesi söz konusu olabilir. Hatta, yirmi bin TL’nin de üzerinde fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Burun ameliyatlarının birbirinden çok farklı sebeplerden dolayı gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden, her ameliyatın ekibi, kullanılan araç gereçler ve ameliyat süresi farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra, gelişen teknolojinin de burun ameliyatlarında kullanılması söz konusudur. Burunda yapılacak ufak revizyonlar daha düşük maliyetlere sahiptir. Kemer yok etme ameliyatları; ufak revizyonlar kadar olmasa da düşük maliyetlerle yapılmaktadır. Ancak, hem şekil bozukluğu bulunan hem de nefes alma sorunlarına yol açan burun estetiği ameliyatlarının fiyatları daha yüksek olmaktadır. Yalnızca nefes alma sorunları için yapılan ameliyatların da ufak revizyonlar kapsamına girdiğini söyleyebiliriz. Ancak, burun küçültme ameliyatlarının ücretleri yüksektir. Tamponsuz burun estetiği ameliyatları veya horlamayı ortadan kaldıran burun estetiği operasyonlarının maliyeti daha fazla olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatları için bilhassa özel hastanelerin yüksek fiyatlar verdiği bilinmektedir. Ancak, hastaya ameliyat sırasında sağlanan konfor ve hastanın iyileşme sürecinin kısalmasından dolayı özel hastanelerin istemiş oldukları ücretin karşılığını verecek hizmet sunduklarını ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra, devlet ve üniversite hastanelerinde ise burun estetiği ameliyatları özel hastanelere kıyasla çok daha düşük ücretlerle yapılmaktadır. Fakat, burada önemli olan hastane tercihinden ziyade ameliyatı yapacak bilgi ve tecrübeye sahip bir uzman ile çalışmaktır.

Burun estetiği ameliyatının masraflarının devlet tarafından karşılanıp karşılanmadığı merak edilen bir diğer husustur. Hastanın kaza veya burun kırılması gibi sebeplerden dolayı ameliyata ihtiyaç duyduğu hallerde SGK masrafları karşılamaktadır. Ancak, herhangi bir zorunluluk olmadan yalnızca kendi isteğinizle ameliyat olmayı tercih ettiyseniz SGK’dan herhangi bir maddi destek alamazsınız. Fakat, bazı özel sigortalar estetik ameliyatlarının masraflarını karşılamaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatının Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı geçirenlerin sonrasında dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, ameliyattan sonraki ilk bir haftalık süreçte hastanın burun deliklerinden açık kırmızı renkli sıvının gelmesi son derece normaldir. Aynı zamanda, göz çevresinde morluklara ve şişliklere rastlanmaktadır. Bu yüzden, hastanın ilk etapta başını yukarıda tutacak şekilde yatması gerekmektedir. Buna ek olarak, hastanın gün içerisinde yatmaktan ziyade oturması tavsiye edilmektedir.

Hastanın aksi söylenmediği müddetçe yüzüne buz uygulaması yapmaması gerekmektedir. Duş almaya ise ameliyatın ardından 48 saat geçtikten sonra başlaması tavsiye edilmektedir. Ancak, suyun çok sıcak olmaması gerekir. Ilık veya ılıktan daha soğuk bir suyla duş alınmalıdır. İsteğe bağlı olarak sabun veya şampuan kullanılabilir. Burun ateline su değmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Duşun ardından havlu yardımıyla yüzün çok incitilmeden kurutulması gerekmektedir. Fakat, kulak çubuğu veya benzeri bir aletle burun içinin karıştırılması veya temizlenmesi kesinlikle yapılmaması gereken eylemler arasında bulunmaktadır. Ameliyat sonrasındaki ilk üç ayda hastanın tıkanıklık ve nefes alma problemi yaşaması normal bir durumdur.