Burun Estetiği Fiyatları 2020

Doğuştan gelen veya sonradan ortaya çıkan şekil bozuklukları dolayısıyla birçok kişinin burun estetiği yaptırmak istediğini söyleyebiliriz. Estetik sebeplerin yanı sıra nefes almakta zorlanan insanlar için de bu operasyonu yaptırmak bir zorunluluk haline gelmektedir. Bu noktada, bahsettiğimiz sebeplerden dolayı sıkıntı yaşayan insanların aklında burun estetiği fiyatları ne kadar sorusu bulunmaktadır. Ancak, fiyat konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Daha çok ortalama fiyatlardan bahsedilebilir. Çünkü, ameliyatın devlette mi yoksa özelde mi yapılacağı sorusunun yanı sıra ameliyatın türü, cerrahın tecrübesi, işlemin zorluğu, ameliyatta kullanılacak teknik olmak üzere farklı kriterler vardır. Bir başka deyişle, burun estetiği fiyatları; yukarıda bahsettiğimiz kriterlere göre farklılık göstermektedir.

Burun Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Plastik cerrahide en sık başvurulan operasyon türü burun estetiği olmaktadır. Diğer adı rinoplasti olan bu operasyonun fiyatını belirleyen birtakım unsurlar vardır.

  • Ameliyatın yapılacağı hastane
  • Ameliyatın süresi
  • Hastanın kaçıncı estetik ameliyatına gireceği
  • Burnun sahip olduğu yapısal sorunlar
  • Burunla ilgili önemli detaylar
  • Operasyonda kullanılacak teknik
  • Doktorun hizmet bedeli

Yukarıda bahsettiğimiz unsurların her birinin burun estetiği fiyatlarına doğrudan etkisi bulunmaktadır. Bilhassa burun içerisinde desteklenecek herhangi bir kıkırdak yoksa estetik operasyonun süresinin ve maliyetinin çok daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, hastanın ilk ameliyatının ardından istediği sonuçlara ulaşamaması ve sırasıyla ikinci veya üçüncü operasyona gereksinim duyması halinde de bu operasyonlar için daha yüksek ücretler talep edileceğini söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, burun estetiği operasyonlarında farklı teknikler uygulanmaktadır. Bir önceki operasyon dolayısıyla burunda kıkırdak kalmaması halinde hastanın kaburgasından kıkırdak alınmaktadır. Bu yüzden, estetik operasyonun süresi uzamaktadır. Bu noktada, hastanın burun yapısı başta olmak üzere ameliyat sayısı, ameliyat süresi ve doktorun tecrübesi; fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır.

Güncel Burun Estetiği Fiyatları

Operasyonu hangi hastanede yaptırmak istediğinize göre fiyatların farklı olacağını söylemeliyiz. Devlet hastanelerinde bu operasyon için estetik cerrahlar, estetik cerrahi bölümünde bulunan doktorlar ve KBB uzmanları görev almaktadır. Sonuç olarak, bu operasyonu devlet hastanesinde yaptırmak istediğiniz takdirde 2 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında değişen fiyatlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Bunun yanı sıra, söz konusu fiyatların bir kısmı veya tamamı (hastanın durumuna göre) SGK tarafından karşılanabilir. Bir başka deyişle, durumunuz uygun görüldüğü takdirde bu operasyonu bedavaya yaptırma şansınız olacaktır.

Burun estetiği operasyonu için özel hastaneleri tercih ettiyseniz devlet hastanelerine kıyasla çok daha yüksek ücretler ile karşılaşacağınızı söylemeliyiz. Ameliyat öncesi ve sonrası tüm işlemler ile beraber 2020 yılı için minimum fiyatın 8 bin TL olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra, maksimum fiyat ise 20 bin TL ve üzeri olmaktadır. Özel hastanelerde kişiye özel tekniklerin uygulanması söz konusu olduğu için fiyatlar biraz daha yüksek olabilir. Bu noktada, her şeyden önce, hangi özel hastaneyi tercih edeceğinizi belirlemelisiniz. Ardından, söz konusu hastane ve operasyonunuzu gerçekleştirecek olan doktorunuzla birebir görüşmeli ve fiyat bilgisi almalısınız.

İstanbul’da birçok özel hastaneye burun estetiği operasyonu için başvurabilirsiniz. Bu hastaneler arasında hizmet kalitesi bakımından birtakım farklar bulunmaktadır. Bu noktada, daha iyi bir cerrahtan hizmet almayı tercih etmelisiniz. Bu operasyonda herhangi bir deneyimi olmayan doktoru yalnızca uygun fiyat sunduğu için tercih ediyor olmanız yapacağınız en büyük hata olacaktır.

Sonuç olarak, iyi bir araştırmanın ardından hastane ve doktor seçimi yapmalısınız.