BOTOKS

Op. Dr. Hasan Duygulu

Botoks, dünyada olduğu gibi, türkiye’de de en sık gerçekleştirilen estetik ameliyatlardan birisidir.

Botoks, burun kanallarını açtığı için işlevsel bir operasyondur ve aynı zamanda estetik operasyon olarak da adlandırılan kozmetik faydalar sağlayabilir. Opr. Dr. Hasan Duygulu, özel kliniğinde en üst düzeyde hizmet vermeye özen gösteren ekibiyle hastalarına mutluluk ve memnuniyet sağlamayı hedeflemektedir.

Dr. Hasan Duygulu son 12 yıl içerisinde 4 binden fazla Botoksu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Botoks Uygulaması Nedir?

Uygulamamız şöyle, “clostridium botilinium “ adlı bakterinin bir toksinidir aslında. Ancak bu protein uzun yıllar boyunca göz ve nörolojik hastalıkların bazılarının tedavisinde kullanılıyor. Ben kliniğimde sadece kozmetik amaçlı yüzdeki kırışıkların giderilmesi amacıyla kullanıyorum . alın, göz çevresi  kırışıklıkları olan , bu bölgedeki mimiklerini çok kullanıp kırışıklık gelişme potansiyeli olan tüm hastalarıma öneriyorum. Şu bilinmelidir ki bu bölgedeki oluşmuş statik çizgilenmeler botoxla kaybolmamaktadır. Bu yüzden bu çizgiler henüz dinamik haldeyken yapılırsa ileride bu çizgilerin oluşması önleneceğini hastalarıma söylüyorum. Yaklaşık 15 dakikalık bir sürede kliniğimde öncesinde topikal kremler ve soğuk uygulama ile lokal anestezi yaptıktan sonra uygulamamı yapıyorum.

Neden Biz

Dr Hasan Duygulu, alanında uzman ve çok fazla deneyime sahip. Rinoplasti ile,
burnunuz daha küçük, daha belirgin, daha ince veya daha geniş yapılabilir. Sadece sahip olmak istediğiniz burnu hayal edin.

Uzman Ekip

Profesyonel Doktor, Hemşireler ve kişisel Hasta Koordinatörünüz

Hasta Takibi

Doktorumuz ile rutin kontrol ve tetkiklerinizin yakın takibi

Profesyonel Deneyim

12 yıl ve 4000’in üzerinde başarılı operasyon

7/24 Erişilebilirlik

Günün her saati ulaşabileceğiniz profesyonel ekip

Öncesi & Sonrası

Burun estetiği hakkında bilgi sahibi olmak için Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası bölümündeki fotoğraflar size yardımcı olabilir ve diğerlerinin sonuçlarını görebilir, Dr Hasan Duygulu ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öncesi & Sonrası

Burun estetiği hakkında bilgi sahibi olmak için Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası bölümündeki fotoğraflar size yardımcı olabilir ve diğerlerinin sonuçlarını görebilir, Dr Hasan Duygulu ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.  Dolgu Uygulaması Nedir?

  Hyalüronik asit ; yunanca “cam “ anlamına gelen hyalos kelimesinden türetilmiştir. Aynı zamanda hyalüronan ya da hyalüronat olarak da bilinir “HA” olarak kısaltılır. Hücre dışı matriksin ana bileşenidir. İşte biz en çok bu maddeyi bu uyuglamada kullanıyoruz. Yaşla birlikte incelen cildimiz , sarkan yağ  pakelerimiz sonucu oluşan yüz bölgemizdeki çöküntüleri bu bileşenle doldurup yüzde daha genç ifadeler oluşturuyoruz . ya da dudağa şekil veriyoruz etkisi 8 ay – 1 yıl arasında değişiyor. 15 dakikalık bir uygulamayla etkisinini anında gösterior.

  Kliniğimde uyguladığım alanlar:

  • Göz altı ışık dolgusu
  • Dudak dolgusu
  • Nazolabial dolgu
  • Şakak dolgusu
  • Çene dolgusu
  • Yanak dolgusu

  Çene ve yanakta 1-1,5 yıl daha kalıcı dolgu materyalleri kullanmamız mümkün.   Uzmanlarımıza Sorun!

   Tüm sorularınıza cevap almak ve tedaviler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Sıkça Sorulan Sorular

   Botoks hangi alanlarda kullanılır?

   Botoks ; clostridium botilinium bakterisinin toksininden elde edilen bir materyal olup kullanım alanı çok geniştir. Fasial rejunvinasyonda en sık kullanıldığı gibi, oküler spazm ( gözlerde istemsiz kasılmalar ), larengeal spazm , obezite , fasial paralizi ( yüz felci ) , Migren baş ağrıları , bruksizm gibi hastalıkların tedavisinde çok sık kullanılır hale gelmiştir. Temel mantığı ,kasılmasını istemediğimiz kas gruplarına enjekte edilerek bu kas gruplarının geçici süre ile kasılmalarını önlemektir. Bu yapay olarak oluşturduğumuz geçici kas felci etkisiyle bu hastalıklar tedavi edilir.

   Botoks güvenilir bir tedavi yöntemi mi?

   Botoks son derecede güvenilir bir yöntemdir . Ancak bilinçli , bu konuda bilgisi olan , deneyimle doktorlar tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar gözükebilir. Bu istenmeyen sonuçların bir çoğu hastada birkaç ay kalacağından hastanın hayatını olumsuz etkiler. Bu yüzden merdiven altı dediğimiz , sertifikası olmayan , doktor olmayan şahıslarıın botoks yapması uygun değildir. Göz kapağı düşüklüğü , gülme bozuklukları , kaş düşüklüğü , kaş asimetrileri , yüz felci , ağız kenarından salya akması gibi istenmeyen nedenler ortaya çıkabilir.

   Gebeler botoks yaptırabilir mi?

   Botoks maddesi ile ilgili hamileler üzerinde yapılmış geniş kapsamlı güvenilir bir bilimsel araştırma bulunmamaktadır. Bu yüzden hamile bireylerde botoks yapılması önerilmez. İşlem bölgesel olsa da , biliemsel güvenilir bir kaynak olmadıkça gebelerin bu işlemden uzak durması gerekir .

   Botoks yılan zehri midir?

   Botoks yılan zehiridir bilgisi yanlış bir bilgidir. Bir bakteri toksininden elde edilen materyal , tedavi amaçlı kullanılan bir proteindir. Toksinler bir çok alanda tedavi ya da aşı olarak kullanılırlar. Bir çok çocukluk çağı aşılarımız toksinlerden elde edilir. Bu yüzden tedavi amaçlı kullanılan bu ürüne zehir demek yanlış olur. Botokstaki amaç mimik kaslarını bu proteinle çalışmasını engelleyip kırışılıkları azaltmaktır . Etki 4-6 ay sürer. Sonra tekrarlanması gerekir . Soğuk zincir ile taşınır . Soğuk zincirdeki aksaklıklar etkisinin azalmasına yol açar .

   Botoks yüzde ifade kaybına yol açar mı?

   Botoks etki mekanizması , bazı kas guruplarının fonksiyonlarını geçici olarak durdurma ile olur . Yaşlanma için yapılan botoksda bu kas gurupları mimik kaslarıdır. Mimik kasları bloke edilerek ciltte daha düz , daha genç bir görünüm elde edilir. Tabiki mimik kaslarının çalışmaması ifade kaybı oluşturabilir ancak hasta ifadesinin kaybolmasını istemiyorsa daha hafif dozlarda yapılarak mimik kaslarınınn bir kısmı korunur böylece ifade kaybı çok oluşmaz .

   Botoks yaptırmak zararlı mı?

   Botoks yaptırmak zararlı değildir. Yüzdeki kışıklıkları tedavi etmede son derece faydalıdır. 6-8 ayda bir aralıklarla belirli bir yaştan sonra yapılan botoks yüzde kırışıklık kalmasını önler , bireylerin daha genç , daha sağlıklı görünmesini sağlar , özgüven duygusunu artırır.