Bişektomi Fiyatları

Yüz estetikleri konusunda her geçen gün farklı gelişmeler yaşanmaktadır. Teknolojinin hakim olduğu günümüz dünyasında birtakım kusurlar kader olmaktan çıkmaktadır. Bu noktada, bilhassa kadınların yüz estetiklerini çok yakından takip ettiklerini söyleyebiliriz. Burun ve dudak estetiğinin yanı sıra göz kapağı estetiklerinin de büyük rağbet gördüğü bilinmektedir. Bunun yanı sıra, son yıllarda yanak estetiği popüler hale gelmiştir. Özellikle Hollywood yıldızları tarafından yaptırılan yanak estetiği operasyonu; bu özelliğinden dolayı Hollywood yanağı olarak adlandırılmaktadır. Söz konusu operasyona tıp dilinde bişektomi adı verilmektedir.

Bişektominin birçok avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce, kişinin yüzündeki elmacık kemikleri çok daha belirgin hale gelmektedir. Ayrıca, yuvarlak yüz hatlarından şikayetçi olanların daha ince bir yüze sahip olması sağlanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kişinin çok daha genç bir görünüm elde etmesi imkanı doğmaktadır.

Bişektomi Nedir?

Köşeli yüz hatlarına sahip olan ve aynı zamanda yanaktaki yağlarının fazla olmasından dolayı kendisini kötü hisseden kişilere bişektomi uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde üçgenleştirme operasyonu olarak ifade edilebilir. Bu operasyonun sonuçları son derece olumludur. Daha orantılı yüz hatları için ağız içi yanaklarından yağ alınmaktadır. Bu sayede, kişinin kendisini rahatsız ve kilolu hissetmesinin önüne geçilmektedir. Orantılı vücut hatlarına sahip olan bir kişi yanaklardaki fazlalıklardan dolayı kendisini kötü hissedebilir. Bu durum; fazla kilosu olmamasına rağmen bir insanı olduğundan daha kilolu gösterebilir.

Bişektomi ise dolgun yanaklarından şikayetçi olanların imdadına yetişmektedir. Daha naif ve ince bir yüz yapısıyla kişinin mutlu olması sağlanmaktadır. Üçgenin ters halinin yüze uygulanması olarak özetleyebileceğimiz bişektomi ile kişinin kendisini daha genç hissetmesi söz konusu olacaktır. Bişektominin farklı faydaları da bulunmaktadır. Her şeyden önce, ayak üstü yapılabilen bir ameliyattır. Oldukça kısa sürmektedir. Aynı zamanda, herhangi bir ağrısı yoktur. Enfeksiyon kapma riski (her cerrahi operasyonda bulunur) dışında herhangi bir riski yoktur. Yanak estetiği operasyonu; tüm bu özelliklerinden dolayı her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Ağızda bulunan ve çiğnemeye yardımcı olan kaslardaki fazla yağların alınmasıyla beraber yüzde ters üçgen ve keskin hatlar oluşmaktadır.

Güncel Bişektomi Fiyatları

Bişektomi operasyonunun her geçen daha da popüler hale gelmesiyle beraber daha çok hastanenin ve doktorun bu operasyon için hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa kadınların tercihi olan yanak estetiği operasyonunun fiyatları ise operasyonun uygulandığı yere göre değişmektedir. Bir başka deyişle, operasyonunun özel hastanede mi yoksa devlet hastanesinde mi yapıldığı, doktorun tecrübesi ve bilgi birikimi gibi faktörler fiyatların belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Bişektomi fiyatları ile ilgili olarak net bir bilgi vermek mümkün olmasa da ortalama fiyatlardan bahsetmek mümkündür. Fiyatlar; bin TL ila sekiz bin TL arasında değişmektedir. Bilhassa klinikte yapılan operasyonun en az 7 bin TL olacağını söylemeliyiz. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bu operasyon için birçok hastane beş bin TL ila sekiz bin TL arasında fiyat istemektedir. İstanbul Özel Memorial Hastanesi, Medical Park Hastaneleri, Medipol Hastaneleri, İstanbul Dora Hospital ve daha birçok yerde bu operasyonu yaptırmak mümkündür. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi fiyatlar; doktordan doktora ve uygulanacak anestezi türüne göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra, bu operasyon; yalnızca yurt dışında değil Türkiye’de çok fazla rağbet görmektedir. Bu yüzden, fiyatların yakın zamanda artacağını ifade edebiliriz. Amerikan doları ve Euro kurundaki artışın da operasyon fiyatlarını arttıracağını söylemek mümkündür.

Tüm bu sebeplerden ötürü bişektomi operasyonu geçirmek isteyenlerin acele etmesi gerekir.